Autor Wątek: Suwałki Blues Festival 2008  (Przeczytany 4274 razy)

Offline marcim

• - VIP -
Suwałki Blues Festival 2008
« dnia: 30 Maj, 2008, 19:30:49 »

SUWAŁKI BLUES FESTIVAL 2008 18 - 19 lipca 2008
www.suwalkiblues.com

Program
18 lipca 2008

DŻEM (PL)   
KHALIF WAILIN’ WALTER & HIS BAND (USA)
STUDEBEKER JOHN & THE HAWKS (USA/PL)
SPOONFUL OF BLUES (NOR)   
VIRGIS JUTAS & ALEKSANDR BELKIN with BLUES MAKERS (LT)
COMPROMISE BLUE (E)
BOOGIE BOYS (PL)
KASA CHORYCH (PL)
TORTILLA (PL)
BLUESZCZ BLUES BAND (PL)
BLUES FOREVER (PL)
AGE BLUES BAND (LT) 
GAZ BLUES GRUPA (PL)

19 lipca 2008

JEREMY SPENCER (GB) & TROND YTTERBØ BAND (NOR)
(legendarny założyciel i ex-gitarzysta zespołu Fleetwood Mac pierwszy raz w Polsce)
KNUT REIERSRUD (NOR)
LATVIAN BLUES BAND (LV)
COMPROMISE BLUE (E)
NINA VAN HORN (USA/F)
KEITH THOMPSON’S STRANGEBREW feat PATSY GAMBLE (GB/PL)
SŁAWEK WIERZCHOLSKI & NOCNA ZMIANA BLUESA (PL)
CHIP JORDAN (USA) & VOODOO SOUP (PL)   
BRACIA I SIOSTRY  (PL)
MICHNO BLUES BAND (PL)
AGE BLUES BAND (LT) 
SHIVER BLUES BAND (PL)   
BLUES FOREVER (PL)
GAZ BLUES GRUPA (PL)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2008, 21:46:11 wysłana przez noka »

Offline marcim

• - VIP -
Odp: Suwałki Blues Festival 2008
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Cze, 2008, 14:46:16 »
Pojawił się już oficjalny plakat Suwałki Blues Festival 2008.

Oraz szczegółowy program imprezy.

źródło: www.suwalkiblues.com

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Cze, 2008, 16:37:00 »
  Widzę ,że Suwałki też mają swoją atrakcję .Iława szczyci się ze "Złotej tarki" ,a ona powoli chyli się ku upadkowi.Coraz mniej
dobrych wykonawców tam przybywa. Natomiast u Was zapowiadają się nieżli wykonawcy.Coprawda litewskie nazwy zespołów
dużo mi nie mówią ,ale nasze znam. Oby pogoda dopisała ,bo cześć chyba odbędzie się na powietrzu. gaga :)

Offline pawy

• - VIP -
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lip, 2008, 14:55:33 »
Zapowiada się ciekawie, bardzo ciekawie. Tylko sobie myślę, czy będzie aż tyle ludzi? Bo czuję się jak na jakiś mega dużym festiwalu, wyznaczają miejsca parkingowe, dodatkowe linie autobusowe, informacje w radiu i telewizji... Mam nadzieje, że publika dopisze.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lip, 2008, 15:45:55 »
    Faktycznie ! to już dzisiaj zaczyna się Wasz Blues Festiwal. Życzę Wam przyjemnej zabawy,wspaniałych wrażeń i pięknej pogody. Obyście mieli więcej szczęścia niż poznaniacy przy występie Nelly. Rozumiem ,że na forum zapanuje cisza ,bawcie się
dobrze. :)gaga   

Offline pawy

• - VIP -
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lip, 2008, 10:00:10 »
Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony po festiwalu. Chyba ludzie z innych miast nie kwapili się ażeby przyjechać do Suwałk ale muszę powiedzieć - suwalska publika dopisała jak najbardziej. Na Dżemie było naprawdę dużo, dużo i jeszcze raz dużo osób. Wielki szacunek należy się organizatorom, wszystko było dopięte na ostatni guzik, zaplanowane. Mile zaskoczyło mnie nagłośnienie imprezy - w sam raz dopasowane do koncertu i ilości osób bo jak wiemy zawsze jest z tym problem w naszym mieście.

Wieczorem wrzucę 2 zdjęcia, które zrobiłem.

Na początku było marnie...

a później...

z reszty publiki zdjęcia nie zrobiłem, ale było dużo osób.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2008, 12:56:32 wysłana przez pawy »

Offline marcim

• - VIP -
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lip, 2008, 14:03:35 »
Podobnie jak pawy jestem pod wrażeniem organizacji festiwalu. Powiem szczerze, że tak profesjonalnie zorganizowanego koncertu jeszcze w Suwałkach nie widziałem. Nagłośnienie było świetne.
Kilka fotek z koncertu DŻEM-u (stałem chyba troszkę bliżej niż pawy):

Scena w parku, nazwy zespołu niestety nie znam:

Zespołowi DŻEM chyba spodobało się w Suwałkach, krążyli po mieście jeszcze w sobotę  ;D

Przepraszam za słabą jakość zdjęć, robione były telefonem komórkowym.

P.S. pawy - chyba mamy takie same telefony, K750i  ???
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2008, 14:06:17 wysłana przez marcim »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lip, 2008, 15:07:17 »
   Ważne ,że jesteście zadowoleni, zdjęcia fajne szczególnie te robione wieczorem.Przyjemnie jest popatrzeć chociaż na tak małe
wycinki Suwałk .Pokażę je mojemu emerytowi [jest teraz w pracy] to się ucieszy. Pierwsze zdjęcie pawy to chyba Chłodna,spra-
wdziłam harmonogram występów i myślę ,że dobrze główkuję.   Pozdrawiam ,życzę pogody  gaga :-*

Offline pawy

• - VIP -
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lip, 2008, 13:43:41 »
Niestety nie jest to ulica Chłodna - jest to Kościuszki na odcinku pomiędzy Chłodną a Waryńskiego (bliżej Waryńskiego) ale było blisko ;] ;]

marcim: Tak, także mam k750i :)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lip, 2008, 15:15:07 »
    pawy! dzięki za sprostowanie.Znajomy powrócił ze Suwałk ,trafił na Wasz festiwal mówił ,że był duży ruch w mieście.Czuło się,
odświętną atmosferę.  gaga

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lip, 2008, 18:22:46 »
No to fajnie Wam. Ja niestety nie mogłem iść (zmiana warty w domu  ;)), ale co gorsza, dopiero zauważyłem, że wrzuciliście foty z Festiwalu - ale wstyd   :-[

Jakość zdjęć nie jest taka najgorsza, zwłaszcza, że robiona telefonem.

Teraz wypadałoby się spotkać na koncercie Anny Marii Jopek na początku sierpnia (i pożyczyć lepszy sprzęt do robienia zdjęć  ;D)

zakręconabluesem

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lip, 2008, 13:09:29 »
Witam Suwałki:)
Specjalnie się zarejestrowałam, żeby dodać wpis.
Byłam na festiwalu, jechaliśmy do Was ponad 10 godz. i nie żałujemy. Festiwal organizacyjnie - perfekcja, muzycznie- w pełni satysfakcjonujący, Suwalszczanie- wspaniali, serdeczni, uczynni i do tego jak  się potrafią bawić:)
Z tego co wiem i co do mnie dotarło, to nikt z przyjezdnych, z kim miałam kontakt, jak na razie nie ma innej opinii i wszyscy mają zamiar wrócić za rok.Powiem więcej, są tacy którzy w tym roku z różnych przyczyn nie mogli dotrzeć, adotrą na pewno w przyszłym roku. Życzę tego Suwałkom jak i uczestnikom imprezy, żeby za rok odbył się II Suwałki Blues Festiwal.
Pewnie , gdyby nie festiwal nie zatrzymałabym się na dłużej w Suwałkach, a tak nabrałam ochoty na powrót i to ze zwiedzaniem okolic, które są przepiękne(tym razem widziane tylko przez okno samochodu) i godne uwagi oraz turystycznego wypadu.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję do zobaczenia za rok:):):)
Chętnych do poczytania wrażeń z festiwalu i pooglądania większej ilości fotek zapraszam na:
http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=9325

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lip, 2008, 16:37:26 »
Witaj zakręconabluesem

Miło słyszeć, że "przyjezdnym" podobało się w Suwałkach. My Suwalczanie mamy raczej skłonności do krytykowania wszystkiego co dzieje się (lub nie dzieje) w naszym mieście. Wyjątkiem był oczywiście Blues Festival, za organizację którego słowa uznania należą się dyrektorowi i koordynatorowi projektu - Bogdanowi Topolskiemu.

Przeglądałem polecony przez Ciebie wątek - macie świetne zdjęcia i bardzo sympatyczną, rodzinną wręcz atmosferę.
Wszystkim milośnikom bluesa polecam całe Forum: Okolice Bluesa

Jeśli w przyszlości będziecie wybierać się w nasze strony to dajcie znać wcześniej, może uda nam się przygotować listę tanich i dobrych miejsc noclegowych (z tego co przeczytałem, niektóre osoby miały drobne problemy z rezerwacją miejsc do spania).

A na deser dwie zajawki z Suwałki Blues Festival 2008

DŻEM

Jeremy Spencer

andrzej jerzyk

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lip, 2008, 20:48:00 »
Witam wszystkich zakręconych bluesem!!
Pisałem relację z Festiwalu na blues.com.pl, ale chciałbym aby o tym wydarzeniu w Suwałkach dowiedzieli się wszyscy. Był to Festiwal zorganizowany z dużym rozmachem i olbrzymim zaangażowaniem organizatorów, za co należą się wyrazy podziękowania i szczerego poparcia!!
Pierwszy Festiwal, pierwsze tak olbrzymie przedsięwzięcie z takim rozmachem i to nie tylko w Suwałkach, ale i w Polsce!! Wielkie dzięki w imieniu wszystkich Fanów Bluesa, do których również się zaliczam.
Nie będę opisywał wrażeń z tych 3 dni, które dane mi było spędzić w tak malowniczym zakątku Polski, ale pozwolę sobie zaprosić na stronę Okolice Bluesa - "Suwałki Blues Festival "gdzie możemy poczytać relacje osób, które na Festiwal w Suwałkach przybyli z różnych, czasami bardzo odległych miejsc naszego kraju, jak równieć obejrzeć galerię zdjęć.

Dziękujemy Wam Suwalszczanie za uśmiech, życzliwość i jeszcze raz Wielkie gratulacje dla Bogdana Topolskiego, Dyrektora Ośrodka Kultury, oraz dla Prezydenta Suwałk za determinacje i serce dla Bluesa

Do zobaczenia za rok na 2 Edycji Suwałki Blues Festiwal....
Pozdrawiam
Andrzej Jerzyk

Robert007Lenert

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lip, 2008, 21:12:42 »
Galicja jeszcze w szoku/Galicja jest odalona od Suwalk o 635 km/, ale w punktach cos napisze.
1. Najlepszy festiwal na jakim bylem!!!
2. Organizacynie perfekcja!!!
3. Rozmach jakiego jeszcze nie widzialem na bluesowym festiwalu!!! 4 sceny plenerowe /dwie duze i dwie male/ + dwie klubowe w przestronych lokalach.
3. Muzycznie bardzo urozmajcone i na wysokim poziomie, choc oczywiscie w obrebie bluesa i okolic.
4. Naglosnienie bdb, czyli powyzej normy krajowej
5. Z punktu widzenia osoby zaproszonej / prowadzacej warsztaty i grajacej na festiwalu/ powiem tak: pomyslano o wszystkim lacznie z miejscowymi okazjonalnymi monetami /4 suwale = 4 zl/. Bankiet z tak zastawionymi stolami, ze szczeka opada. Codzienne obiady i sniadania na poziomie *** hotelu. Nocleg/hotel w moim przypadku bdb. Obsluga techniczna sympatyczna i kompetentna. Ponoc rejs statkiem byl extra...ale w tym czasie prowadzilem warsztaty i nie uczestniczylem.
6. Frekwencja znakomita / kilka tysiecy widzow/
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2008, 22:12:21 wysłana przez noka »