Autor Wątek: Nie parkuj jak ŁOŚ!  (Przeczytany 19334 razy)

Offline Rockers

• Mega Poster
Odp: Nie parkuj jak ŁOŚ!
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Gru, 2010, 17:10:26 »
Noka - gdybym miał pokazywać tylko zdarzenia to bym sobie odpuścił. I nie mam na celu karania kierowców, tylko pokazanie im (bo być może ktoś trafi na swoją fotkę) że skoro mają prawko, to niech nie utrudniają życia innym. Nie robię zdjęć samochodom, które stoją jednym kołem na linii, tylko patologii w parkowaniu. Ujawnianie tablic to żadne łamanie przepisów, i w przypadku posądzenia przez kierowcę sprawę wygrałbym w sądzie nawet bez pojawienia się na sali rozpraw, bo prawo mówi ewidentnie. Nie wiem czy przeglądałeś inne strony w sieci, ale są akcje, gdzie na stronach internetowych ukazywane są zdjęcia podobne do tych tutaj, tablice rejestracyjne są dodatkowo przepisywane i umieszczane na dole zdjęcia, a na szyby nakleja się trudnoodklejalne nalepki. Nie popieram nalepek, ale zdjęcia z tablicami to już żaden problem, i nie wiem, w czym ten problem widzą inni. Gdyby moje zdjęcie pojawiło się w internecie z numerami - trudno, popełniłem błąd, ale na drugi raz pamiętalbym, czemu takie zdjęcie w necie jest. Nie po to często szuka się pół godziny miejsca, żeby zaparkować jak człowiek, żeby ktoś inny stanął na środku chodnika i miałwszystkich gdzieś bo wie, że praktycznie jest mała szansa na to, że dostanie mandat.
Wy robicie zdjęcia krajobrazów, zdjęcia meczowe, a ja robię zdjęcia takim delikwentom. I to jak zaznaczyłem - nie tym, którzy krzywo stanęli, ale tym, którzy po prostu są bezczelni. Jeśli Noka Twoje sugestie wynikają z obawy o to, że Forum może zostać.. hmm.. zaatakowane (?) przeciwnikami akcji to temat proszę, usuń. Nie widzę sensu publikowania zdjęć bez tablic, a jeśli takową represję otrzymam, to założę własną stronę - a w sieci kilka takich już jest.

__
MORDUK - moje pierwsze dwa zdjęcia były zrobione chwilę po parkowaniu, miejsca parkingowe były wolne - był to środek dnia. ;)

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Gru, 2010, 17:21:02 »
Coś się mi przypomniało. To sprzed trzech lat.

http://www.suwalki.info/forum.php?page=&cmd=show&id=31478&category=9

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Gru, 2010, 17:43:08 »
Jeśli Noka Twoje sugestie wynikają z obawy o to, że Forum może zostać.. hmm.. zaatakowane (?) przeciwnikami akcji to temat proszę, usuń.

Moje sugestie wynikają z tego co już napisałem kilka razy wcześniej na różne możliwe sposoby. Nie jest to obawa "ataku", ale światopoglądu.
Uważam, że od karania lub śledzenia obywateli są stosowne władze, a nie inni obywatele. Może to uraz po poprzednim systemie, czyli PRL-u , gdzie tego typu zachowania i tajna współpraca była powszechna i gdzieniegdzie ceniona.  Po drugie uważam, że efekt akcji (z całym szacunkiem) nie zmieni sposobu parkowania w Suwałkach. Co najwyżej kilka osób zostanie namierzonych i dostanie mandat, a może nawet będzie mogło obejrzeć swój "wyczyn" na zdjęciu.

Jeśli wątek ma mieć charakter informacyjno-edukacyjny, czyli pokazywanie złych nawyków kierowców i przez to uświadamianie innych że robią źle powielając takie zachowania - wówczas ok.
Twierdzisz - nie masz na celu karania kierowców, po co więc umieszczać cechy, które mogą ich zidentyfikować? Właściciel w większości przypadków pozna swój pojazd i z zamazanymi tablicami, a jedyny użytek z numerów rejestracyjnych może zrobić Policja - więc dla mnie publikowanie tych danych ma cel jednoznaczny.

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Gru, 2010, 17:45:33 »
Więc w ten sposób przekonałem się na przykładzie co to prawo wewnętrznie obowiązujące, które przerabiam od kilku wykładów.
Niech wypowie się Krzychu, a ja w tej sytuacji rezygnuję z prowadzenia wątku.

Offline Krzychu

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Gru, 2010, 18:08:05 »
Przecież nikt tu nie wymienia nazwisk i nie mówi "Tak stanęła pani X, tak pan Y, który pracuje w ..."
Zdjęcia są po to by zwracać uwagę na taką kwestię jak złe parkowanie - nie chodzi tu wcale o współpracę z policją.
A,że ktoś umieszcza numery rejestracyjne - jego sprawa, a nie przeciwnika robienia tak - to najwyżej jak ja umieszczę fotkę z numerem rejestracyjnym to ja dostanę w zęby.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Gru, 2010, 18:33:55 »
Zdjęcia są po to by zwracać uwagę na taką kwestię jak złe parkowanie - nie chodzi tu wcale o współpracę z policją.
I bardzo dobrze. W czym więc jest problem żeby zamazać tablicę rejestracyjną. Tym bardziej że ani ja, ani Ty, ani nikt z Forumowiczów nie zrobi z niej użytku. Jedyny użytek może zrobić Policja. Sorki, ale ja nie znajduję w Waszych wypowiedziach innego uzasadnienia.

Cytat: Rockers
Nie widzę sensu publikowania zdjęć bez tablic ...
A dlaczego jeśli można wiedzieć? Będziemy przecież w ten sposób "punktować łosiów" i piętnować naganne zachowania kierowców. Jak wspomniał Krzychu - nie chodzi przecież żeby identyfikować kierowców. To dla nas nie jest do niczego potrzebne.
Cytat: Krzychu
... najwyżej jak ja umieszczę fotkę z numerem rejestracyjnym to ja dostanę w zęby.
To akurat uważam za najmniejszy problem.

Ok, żeby nie przedłużać  - jeśli ktoś zechce wstawiać zdjęcia dokumentujące złe parkowanie - proszę o zamazywanie tablic rejestracyjnych (ewentualnie pozostawienie widocznej ostatniej cyfry, żeby właściciel miał pewność że to jego fura utrudnia życie innym).

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Gru, 2010, 18:44:47 »
Jeśli uważasz, że tablica rejestracyjna identyfikuje kierowcę to proszę, podaj mi dane wszystkich właścicieli aut, które są w temacie. Publikacja zdjęć z tablicami nie jest niezgodna z prawem, ale skoro Tobie tak bardzo to przeszkadza - powodów nie znam, bo 'powody' które podałeś nie są żadnym argumentem, to życzę sobie usunięcia całego tematu. I proszę nie mów mi że ten temat kojarzy Ci się z działaniami PRLu, bo bardziej Twoja postawa powinna przypominać PRLowską cenzurę.
Nie myślałem, że po tak długim czasie przyjdzie mi się z Tobą kłócić, ale pewnych rzeczy przemilczeć nie mogę. Temat do usunięcia.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Gru, 2010, 19:18:07 »
Tematu nie zamierzam usuwać, bo nie jest niezgodny z Regulaminem. Twoje zdjęcia - wedle życzenia oczywiście tak (bo ja mniemam taka jest Twoja intencja). 

Jeśli uważasz, że tablica rejestracyjna identyfikuje kierowcę to proszę, podaj mi dane wszystkich właścicieli aut, które są w temacie.
Tak właśnie uważam. Numer rejestracyjny pojazdu jest powiązany przede wszystkim z właścicielem pojazdu, który wcale musi być tożsamy z kierowcą który źle zaparkował (rozumiem, że dla Was nie ma to większego znaczenia).
Kto jest w stanie ją zindentyfikować i w jakim celu - pisałem już tak wiele razy, że nie chce mi się tego ponownie przepisywać.
Poza tym - nie kłócimy się, a wymieniamy jedynie poglądy, co jest jakby istotą każdego forum. Ty piszesz o swoich odczuciach - ja o swoich. Przecież Cię nie osądzam, tylko polemizuję. Ja już miałem podobne wymiany podglądów z wieloma użytkownikami o zbliżonym stażu. Niestety wszystkich nie dam rady zadowolić, a skoro mam możliwość decydowania o niektórych aspektach strony - to decyduję. Jeśli przypomina Ci to    PRL-owską cenzurę, mówi się trudno. 

I proszę nie mów mi że ten temat kojarzy Ci się z działaniami PRLu

Wybacz, ale ja napisałem że ..
Uważam, że od karania lub śledzenia obywateli są stosowne władze, a nie inni obywatele. Może to uraz po poprzednim systemie, czyli PRL-u
i nadal nie otrzymałem żadnego wytłumaczenia nad celem jakiemu przyświeca ujawnianie rejestracji pojazdów. Tylko dlatego, że jest to zgodne z prawem?

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Gru, 2010, 19:32:50 »
A ja powiem tak, nawet jeżeli policja dotrze do takiego zdjęcia, to i tak nie ukarze takiego delikwenta. Trochę nie podoba mi się że takowy delikwent pozostanie bezkarny i jeszcze się go broni. Jak widać władza nie dotrze w miejsce każdego źle parkującego, ale jeżeli obywatele chcą takiego ukarać i to nie w sposób materialny, to dlaczego takiego delikwenta bronić? Mało to razy nie mogłem zaparkować przez jakiegoś jegomościa, który potrzebował z dwóch stron mieć drzwi szeroko otwarte, albo przeciskać się między samochodem a budynkiem, bo komuś nie chciało się podejść parę metrów? To moim zdaniem jest taka obywatelska inicjatywa i tyle.
   [img height=50]http://lh3

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Gru, 2010, 19:41:58 »
Skoro prawnicy mówią, że tablice rejestracyjne nie są dokumentem, i normalny obywatel na ich podstawie nie zidentyfikuje właściciela pojazdu, to nie mam pojęcia, dlaczego tak uparcie stawiasz na swoim mówiąc, że dla Ciebie jest to podstawa identyfikacji.
Od karania jest sąd, policja, itp. Racja. I tutaj nie dociera do Ciebie kolejny argument, mówiący, że zdjęcia nie mają na celu karania kierowców przez ww służby. Zaraz powiesz - 'to po co numery'. Tyle, że tego 'argumentu' nie da się podważyć ani potwierdzić. Policja raczej nie zajrzy na to forum, a nawet jeśli, to nie po to, żeby nagle pisać notatki służbowe o źle zaparkowany auta.
Powiem tak - bardziej w formie pytania, chociaż to Cię i tak nie przekona. Ty (i inni, nawet ja) robiąc zdjęcie krajobrazu, nie usuwasz (nie mówię o jakichś poprawkach wizualnych) np drzewa ktore stoi na środku, bo po prostu, zdjęcie miało takie być. Ja robiąc zdjęcia tego typu też robię je świadomie, więc nie chcę, żeby cokolwiek było wymazane lub usunięte. Powtórzę się o zgodności z prawem - jeśli są te zdjęcia z nim zgodne, a Ty innym użytkownikom nakazujesz wstawiania zdjęć bez numerów.. wiem, przepis wewnętrznie obowiązujący. Ale regulaminu Forum nie łamię, jak sam powiedziałeś.
Widzę, że się nie dogadamy - a z racji tego, że jest to 'mój temat' (Krzyśka też, ale ogadałem z nim sprawę na gg) to mogę zażyczyć sobie jego usunięcie, prawda? Prawda. W takim razie o to proszę. Nie chcę, żeby na pięć zdjęć było trzydzieści postów dyskusji na temat ujawniania tablic, czy nie. Mogę równie dobrze założyć własną stronę, prawda? Prawda. W takim razie chcąc w miarę normalny sposób zakończyć ten kontrowersyjny temat, proszę, żebyś temat usunął. Z reguły jest tak, że jak się ma dobre chęci to znajdzie się sytuacja, która to zmieni. Niestety. W takim razie powtarzając po raz trzeci - temat zamknij, a ja po zrobieniu strony zamieszczę ją w swoim podpisie (o ile tego nikt mi nie zabroni) i wyłącznie zainteresowani będą ją odwiedzać. Z góry bardzo dziękuję i opuszczam temat,bo pora się wreszcie pouczyć.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Gru, 2010, 20:01:12 »
Temat jest Twój, a dokładniej - Ty jesteś jego autorem, więc niech się stanie wola Twoja. Nie będę przecież robił pod górę tak zasłużonemu użytkownikowi. Może obgadamy kiedyś tą sprawę przy bezalkoholowym i może wówczas mnie przekonasz do swoich racji.

Tymczasem wątek w tej formie zamykam i wkrótce przeniosę do Archiwum.