Autor Wątek: Kalendarz Imprez 2010  (Przeczytany 123104 razy)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
Odp: Kalendarz Imprez 2010
« Odpowiedź #240 dnia: 12 Gru, 2010, 07:53:46 »
Suwałki Plaza mają zaszczyt zaprosić rodziców i dzieci na spotkania z Mikołajem i śnieżynkami. Każdy otrzyma słodki upominek i będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.
Mikołaja gościmy w następujących dniach:

11-12.12.2010 (sobota, niedziela) w godz. od 15 do 17
18.12.2010 (sobota) w godz. od 15 do 17
19.12.2010 (niedziela) w godz. od 16 do 19
20-23.12.2010 (poniedziałek – czwartek) w godz. od 16 do 18
24.12.2010 w godz. od 11 do 15

Fot. Idea go - www.freedigitalphotos.net

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #241 dnia: 12 Gru, 2010, 08:02:07 »
Norbi śpiewa kolędy

19 grudnia 2010 (Niedziela)
Suwałki - Centrum Suwałki Plaza, od godz. 15.00

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są od zawsze powiązane z tradycją wspólnego kolędowania. Wspólne śpiewanie kolęd to kolejny pomysł na dobrą zabawę w CHR Suwałki Plaza. Zaproszone do wzięcia udziału w występach będą różne grupy społeczne z Suwałk: sportowcy, przedstawiciele mediów, policji, straży pożarnej, przedstawiciele Urzędu Miasta i innych. Imprezę uświetni występ gwiazdy polskiej estrady – Norbiego, który zaśpiewa kolędy w swojej aranżacji.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #242 dnia: 12 Gru, 2010, 08:07:44 »
Polsko-litewski bazarek świąteczny

19 grudnia 2010 (Niedziela)
Suwałki - Aula PWSZ, ul. Noniewicza 10, godz. 10.00-15.00

Bazarek Świąteczny w nowej odsłonie, w tym roku realizowany w ramach "Przy granicy - o tradycji i nowoczesności. Interdyscyplinarny transgraniczny projekt eko-etno-turystyczny", będzie świetną okazją do wspaniałych zakupów, poznania idei projektu oraz zawarcia znajomości z wytwórcami niezapomnianych smaków czy pięknych ozdób i rękodzieła.
Będzie można również zakupić choinkę lub zamówić potrawy na wigilię i święta.

Offline MDK

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #243 dnia: 17 Gru, 2010, 21:15:04 »
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH 19 GRUDNIA O GODZ. 16:00 NA NIEDZIELĘ TEATRALNĄ DO MDK.
WYSTĄPIĄ AKTORZY TEATRU EFEMERYCZNEGO Z PASTORAŁKĄ PT. "CZEKAMY NA NIEGO?"
W REŻYSERII JOLANTY HINC-MACKIEWICZ.

WSTĘP OCZYWIŚCIE WOLNY:-)

« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2010, 21:16:38 wysłana przez noka »

Offline MDK

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #244 dnia: 17 Gru, 2010, 21:20:35 »
JUŻ W PONIEDZIAŁEK 20 GRUDNIA O GODZ. 17:00 - XII RODZINNE KOLĘDOWANIE.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO KLUBU GARNIZONOWEGO PRZY ULICY WOJSKA POLSKIEGO W SUWAŁKACH.
BĘDZIE MOŻNA POSŁUCHAĆ M.IN. PANA FRANCISZKA RACISA ORAZ PANA JÓZEFA MURAWSKIEGO Z RODZINAMI.

DO ZOBACZENIA!

*WSTĘP WOLNY*
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2010, 21:26:48 wysłana przez the_mask »

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #245 dnia: 21 Gru, 2010, 16:56:22 »
Ozzy Osbourne – jeden z najbardziej kontrowersyjnych muzyków ostatnich lat. Ikona rocka! Wieloletni członek Black Sabbath, wokalista, twórca festiwalu OzzFest, uczestnik reality show - wystąpi w Polsce. Koncert artysty odbędzie się 9 sierpnia 2011 roku w Ergo Arenie w Sopocie.

Wjazd
165 zł – płyta
165, 176, 187 zł – trybuny
230 zł – Golden Circle
550 zł – VIP

Bilety na koncert Ozzy'ego Osbourna dostępne na LiveNation.pl i w sklepach.
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2010, 17:27:57 wysłana przez the_mask »
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #246 dnia: 22 Gru, 2010, 05:42:51 »

Offline MORDUK

• Super Poster
DEZERTER - BIAŁYSTOK 19.02.201
« Odpowiedź #247 dnia: 28 Sty, 2011, 09:36:04 »
W dniu 19.02.2011 w miejscowości Białystok (woj. Podlaskie) wystąpi Dezerter. Koncert odbędzie się w Klubie "Gwint" przy ul. Zwierzyniecka 10. Ile wjazd nie napisali również.

DEZERTER - JAROCIN 82 jeszcze ze Skandalem
http://www.youtube.com/watch?v=7i27IoDMqqE

DEZERTER - PRZYSTANEK WOODSTOCK 2004 z Kaska Nosowską
http://www.youtube.com/watch?v=cqwztXA4AT8&feature=related

Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
"Moje miejsce już tam" - wystawa Michała Zielińskiego
« Odpowiedź #248 dnia: 29 Sty, 2011, 16:18:04 »
Być może ktoś z was już o tym wie (noka, bez złych intencji, ale może słyszałeś "po rodzinie"), ale ja dopiero dzisiaj, jadąc samochodem, usłyszałem w "trójce" o tej wystawie. W domu pogrzebałem w necie i co znalazłem (nie wszystko, tylko najważniejsze), cytuję poniżej. Rzecz jest bez wątpienia warta uwagi. I ze względu na wyróżnienie autora (w tekście), jaki i dlatego, że jest to prawdopodobnie ostatnia wystawa zorganizowana w tym miejscu. Już niedługo zamiast JEDYNEJ na naszym terenie placówki prowadzonej przez ministerstwo kultury, jaką jest Domu Pracy Twórczej w Wigrach, będziemy mieli Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji.
Polecam zajrzeć na stronę podaną w linku na końcu tekstu, oraz pobrać plik z recenzją z zakładki "Dokumenty" lub bezpośrednio z tekstu.

"Moje miejsce już tam" - wystawa Michała Zielińskiego

Projekt jest częścią cyklu: Galeria Fotografii im. Edwarda Hartwiga

Termin realizacji - 29 stycznia 2011 - 31 marca 2011
Organizator wiodący - Dom Pracy Twórczej w Wigrach
Koordynator - Radosław Krupiński, radoslaw.krupinski@wigry.org

Dom Pracy Twórczej w Wigrach w Likwidacji zaprasza na wystawę multimedialną Michała Zielińskiego "Moje miejsce już tam". Jest to instalacja zbudowana z fotografii i filmów dokumentalnych, które Michał Zieliński realizował na Suwalszczyźnie w latach 2009-2010. W tym czasie Dom Pracy Twórczej w Wigrach był dla autora miejscem pracy i swoistym centrum wypadowym do właściwych realizacji artystycznych w okolicznych wsiach (m.in. Aleksandrowo, Piertanie, Jegliniec), gdzie w domach ich mieszkańców powstawały "magiczne" instalacje fotograficzne.

O wystawie tak pisze Marianna Michałowska, krytyk sztuki i kurator wystaw, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu:
"Zdjęcia Zielińskiego są portretami podwójnymi, wizerunkami człowieka obok portretu. Można by nazwać je także inaczej, jako wizerunek człowieka, który postrzegamy jako żywego i jego cienia. Jedno zdjęcie jednak jest niepełne. Widzimy na nim tylko cień postaci. Przeczuwamy, że nieobecność tego „żywego” nie jest konsekwencją artystycznego chwytu, lecz rzeczywistych kolei losu. Bohater zmarł przed ostatecznym ukończeniem projektu. W opowieści o starych ludziach sfotografowanych w ich domach nie ma zmyślenia. To ich życie, ich odchodzenie i ich śmierć. Dlatego te fotografie tak nas dotykają i wydają się takie prawdziwe. Są próbą uchwycenia tego, co niewidzialne – więzi z miejscem."

Michał Zieliński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydziału Komunikacji Multimedialnej, Pracowni Fotografii prof. Piotra Wołyńskiego w roku 2010.

Wystawa Michała Zielińskiego "Moje miejsce już tam" zdobyła pierwszą nagrodę na III Warszawskim Biennale Sztuki Mediów 2010 roku. Wystawa została nagrodzona w konkursie prac dyplomowych, absolwentów szkół artystycznych w Polsce.

Link do strony wystawy Michała Zielińskiego, prezentowanej podczas III Warszawskiego Biennale Sztuki Mediów:
http://wbsm.pl/3b/wystawa-pokonkursowa/michal-zielinski/

(źródło: http://www.wigry.org/projekty.php?pid=617)
« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2011, 17:14:18 wysłana przez noka »
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline noka

• Administrator
Odp: "Moje miejsce już tam" - wystawa Michała Zielińskiego
« Odpowiedź #249 dnia: 29 Sty, 2011, 17:28:13 »
noka, bez złych intencji, ale może słyszałeś "po rodzinie"
Słyszałem, rozmawiałem na ten temat i miałem się wybrać na wernisaż, ale przyznam szczerze .... zapomniałem  :facepalm:

Jeśli dobrze pamiętam, autor pochodzi z Olecka i pierwsze szlify fotograficzne zdobywał własnie pod okiem Radka Krupińskiego. Projekt został zrealizowany w okolicach Wigier (wsi wigierskich). Ideą było odszukanie starych domów i ludzi w nich zamieszkujących od wielu lat, którzy niejako swoją obecnością "naświetlili" zamieszkiwane pomieszczenia. Uprzednio wykonane zdjęcia owych osób, zostały wywołane na ścianach domostw, tak jak się wywołuje fotografie w ciemni. Różnica była jednak taka, że materiał światłoczuły nałożony został bezpośrednio na ścianę.  Dodatkowo praca i rekacja osób była rejestrowana przez kamerę i w ten sposób powstał ten multimedialny projekt.
W linku który podałeś są pokazane zarówno zdjęcia jak tez materiał video - warto zobaczyć.

jest to prawdopodobnie ostatnia wystawa zorganizowana w tym miejscu
Bez wątpienia ... niestety ....

alq

• Gość
Odp: DEZERTER - BIAŁYSTOK 19.02.201
« Odpowiedź #250 dnia: 15 Lut, 2011, 20:41:54 »
ceny biletów - 25 zł w przedsprzedaży
30 zł w dniu koncertu

Punkty sprzedaży:
Sklep „Tango”, ul. Lipowa 45
Sklep “Music For You”, ul. Św. Rocha 17b, tel. 85 746 02 10
Sklep „Jazgot”, ul. Warszawska 44, tel. 665 545 497
Skate Shop „Free Way”, ul. Malmeda 19 lok. 25, tel. 516 743 053
Pub Amigos, ul. Malmeda 17

start o 19.00

Offline suchoc

• Stały Bywalec
  • **
Wernisaż Wystawy Fotografii "Magia Obiektywu"
« Odpowiedź #251 dnia: 08 Mar, 2011, 10:17:19 »
W galerii "PaCamera" w suwalskim ROKIS-ie, odbędzie się 11 marca o godz. 17.00 Wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem "Magia obiektywu".

Zdjęcia zaprezentowane przez Krzysztofa Mierzejewskiego balansują na krawędzi realizmu i kreatywizmu. Trudno jednoznacznie określić, czy są wykreowane, czy przedstawiają realistyczne sceny, które możemy zobaczyć własnymi oczami. Prace fotografa charakteryzuje pewien „magiczny" sposób pokazywania rzeczywistości. Obrazy stworzone na papierze światłoczułym przedstawiają dwie rzeczywistości równocześnie: są dokumentem i zawierają własny klimat, zbudowany przez autora światłem, kolorem, kompozycją lub sposobem obróbki obrazu.Taki sposób prezentowania fotografii daje autorowi możliwość tworzenia subtelnych i skomplikowanych struktur estetycznych, świadomego budowania formy dzieła w oparciu o napięcie pojawiające się między obydwoma aspektami rejestrowanych fotografii – dokumentalnym i fikcyjnym.

Sceny zawierające jednocześnie autorską, subiektywną kreację i obiektywne dokumentalne odzwierciedlenie rzeczywistości – oba te walory estetyczne, z pozoru wzajemnie się wykluczające, można odnaleźć na wybranych przez Krzysztofa Mierzejewskiego fotografiach.

źródło: sgt.suwalki.pl

« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2011, 20:33:45 wysłana przez the_mask »