Autor Wątek: imprezy 2007 - 2009 - arch  (Przeczytany 115891 razy)

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
Odp: Kalendarz imprez - sierpień 2009
« Odpowiedź #105 dnia: 10 Sie, 2009, 00:04:56 »
A dziękuję  :)
Ale nie mów, że wszystko focę, bo to nie prawda niestety.
Omijam szerokim łukiem imprezy Radia 5 itp.
Co innego - rola taty... Zapomniałem na przykład o koncercie Śmietany (inna sprawa, że wolałbym Piotra Pawlaka posłuchać, niźli tego).
Jeszcze raz, dzięki.
I bez kadzenia piszę: cholernie mnie się Twoje fotki podobają  ;D

Offline szaher

• Stały Bywalec
  • **
Odp: Rock Szanty 2009 - zdjęcia
« Odpowiedź #106 dnia: 11 Sie, 2009, 00:56:56 »
Rock Szanty - Serwy 2009

Poniżej zdjęcia z drugiego dnia imprezy nad jeziorem Serwy, na której prezentowały się zespoły wykonujące "mix dwugatunkowy" rockowo-szantowy.  
Dojechałem dopiero około godziny 18. Na scenie grał zespół Szantana, a następnie: NorFolk, Załoga Dr Bryga, Ciąg Dalszy Nastąpił oraz Janusz "Yanina" Iwański.
Najbardziej efektownie (moim zdaniem ) zarówno pod względem muzycznym jak też wizualnym wypadł Ciąg Dalszy Nastąpił - na prawdę dali czadu. Dostali idealny czas na scenie: było na tyle ciemno że efekty świetlne i dym dawały klimat, a publika została już dobrze rozgrzana. Tak się złożyło, że dla nich zrobiłem najwięcej zdjęć  ;D

A potem zagrali Orkiestra Dni Naszych i The Pioruners Impreza była przednia i na pewno zawitam w przyszłym roku

« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2009, 17:53:04 wysłana przez noka »

Offline marcim

• - VIP -
« Odpowiedź #107 dnia: 11 Sie, 2009, 20:59:25 »
Na youtubie znalazłem filmik z festiwalu w Serwach.
ORKIESTRA DNI NASZYCH "ODN" - zespół, który dla mnie najbardziej przypadł do gustu.

http://www.youtube.com/watch?v=wV2fGD9SeJg

i jeszcze jeden filmik, tym razem z obchodów Dni Gąbina:

http://www.youtube.com/watch?v=IZSFvKGgqzc

Offline marcim

• - VIP -
III Suwalski Maraton Szantowy - 16 sierpnia 2009
« Odpowiedź #108 dnia: 13 Sie, 2009, 21:29:27 »
III Suwalski Maraton Szantowy 2009

16 sierpnia 2009

Zalew Arkadia

W programie:

9.00-17.00 – turniej siatkówki plażowej,

12.00-16.00 – imprezy rekreacyjno-sportowe dla całych rodzin z nagrodami:
  • rzuty lotką i ringo do celu
  • strzał na bramkę
  • korzystanie ze sprzętu wodnego
  • rejsy motorówką i wiele innych

15.00-16.00 – „Śpiewać każdy może” – wokalny konkurs szantowy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

16.00-22.00 – koncerty zespołów szantowych:
  • A-QQ
  • oJ taM
  • Zmiana Wachty
  • Sąsiedzi
  • Cztery Refy

22.00 – zakończenie imprezy

Organizatorzy:
  • ROKiS w Suwałkach
  • OSiR w Suwałkach
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2009, 21:32:26 wysłana przez marcim »

Offline noka

• Administrator
Krzysztof Cichosz - Fotoinstalacje
« Odpowiedź #109 dnia: 14 Sie, 2009, 20:01:55 »
Krzysztof Cichosz - Fotoinstalacje

Dziś w Galerii Fotografii im. Edwarda Hartwiga w DPT w Wigrach miało miejsce otwarcie fotoinstalacji Krzysztofa Cichosza.

Autor wystawy tak pisze o swojej twórczości:

Fotoinstalacje są otwartym cyklem samodzielnych obiektów - zrealizowanych metodą, nad którą pracuję od końca lat osiemdziesiątych. Każdy obiekt składa się z wielu elementów, wykonanych z transparentnego materiału fotograficznego, zamontowanych przestrzennie w kilku warstwach (od trzech do pięciu, najczęściej w czterech).
     Podstawę ich realizacji stanowią "obrazy archetypy" zaczerpnięte z otaczającej nas ikonosfery: podręczników, encyklopedii, gazet, itp... Obrazy te poddaję złożonemu procesowi destrukcji, rozkładając je przez specjalnie zaprojektowane "rastry" (struktury graficzne) na wiele elementów z materiału transparentnego. Po zmontowaniu w przestrzeni elementy te tworzą duże obiekty - "prawie" abstrakcyjne. Pierwotne obrazy możliwe są do odczytania tylko po znalezieniu odpowiednio odległego punktu widzenia - dzięki syntetyzującej właściwości umysłu oglądającego...
     Zderzając symboliczność wybranych "obrazów - archetypów" z symboliką destruujących je "rastrów", staram się zachęcić odbiorcę do podążania śladem mojej refleksji o otaczającym nas świecie... .

Źródło: wigry.org

Miałem możliwość wysłuchania kilku komentarzy autora odnośnie prezentowanych prac.

Ślady

Ta instalacja przedstawia wizerunek dwóch symbolicznych ludzkich śladów. Po lewej najstarszy zachowany ślad człowieka, odciśnięty w rzecznym mule, prawdopodobnie pozostawiony przez matkę z dzieckiem tysiące lat temu. Po prawej pierwszy ślad człowieka na księżycu. Obie prace składają się z kilku przestrzennie ułożonych folii zawierających: po lewej - pierwsze ludzkie znaki pisane, po prawej - symbole matematyczne (dostrzegane dopiero z bliska). Instalacja spotkała się z dużym uznaniem za granicą.

Kolejna praca to portret (na drugim zdjęciu ujęcie z innego kąta, aby pokazać technikę autora)

Kolejna praca, tym razem na foliach naniesione są symbole przypominające pismo hebrajskie

Tryptyk przedstawiający czołgi, niestety nie dosłyszałem komentarza do tych prac, poza tym , że jedno ze zdjęć składa się z napisanej cyrylicą deklaracji niepodległości. Litery o różnym odcieniu na różnych warstwach folii tworzą właśnie te zdjęcia.

Całą wystawę można oglądać do 14 września 2009 r. Polecam.
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2009, 20:05:13 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #110 dnia: 16 Sie, 2009, 11:54:33 »
Dziś nad Zalewem Arkadia są różnego typu atrakcje. Na razie cisza i spokój.

Offline noka

• Administrator
Odp: III Suwalski Maraton Szantowy - 16 sierpnia 2009
« Odpowiedź #111 dnia: 16 Sie, 2009, 21:14:19 »
Pod wieczór na szantach było już zdecydowanie więcej osób. Mając w pamięci Rock Szanty na Serwach, spodziewałem się czegoś w podobnym stylu. Niestety trochę się zawiodłem. Scenka jakaś malutka, muzyka jakaś nie szantowa, klimacik jakiś nie ten i przez to  focić jakoś się nie chciało  ;)
Albo miałem dziś zły dzień.

Wieczorkeim ...

Suwalski zespół szantowy - Zmiana Wachty

i tylko tyle z siebie wykrzesałem tego wieczora  ::)

Offline noka

• Administrator
Dni Suwałk - zdjęcia
« Odpowiedź #112 dnia: 21 Sie, 2009, 23:08:48 »
Dni Suwałk - zdjęcia z 21 sierpnia

Dziś wieczorem nad Zalewem Arkadia atrakcje przygotowali m.in. suwalscy harcerze. Na pomoście przygotowano przedstawienie, a na wyspie - taniec z ogniem. Z wyspy były również puszczane w niebo balony z małym paleniskiem wewnątrz, które poszybowały nad Suwałki. Bardzo efektownie to wyglądało. Zrobiłem kilka zdjęć, ale z uwagi na prawie całkowite ciemności wyszły niezbyt ciekawie.

« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2009, 00:25:04 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
Dni Suwałki - rekonstrukcja walk
« Odpowiedź #113 dnia: 23 Sie, 2009, 12:26:00 »
Inscenizacja historyczna: epizod z walk 41. Suwalskiego Pułku Piechoty pod Lidą

W sobotę w Parku Konstytucji 3 Maja mogliśmy obejrzeć inscenizacje historyczne przygotowane prze Muzeum Okręgowe w Suwałkach, stanowiące część cyklu imprez związanych z obchodami Dni Suwałk.

Do inscenizacji zostały wydzielone: część parku oraz ul. Kościuszki. Przed rozpoczęciem rekonstrukcji walk, narrator przedstawił rys historyczny poprzedzający te wydarzenia. Aktorzy biorący udział w spektaklu byli świetnie przygotowani, umundurowani  oraz wyposażeni w rekwizyty z epoki. Dbałość o szczegóły przygotowanej przez organizatorów rekonstrukcji zapowiadała bardzo ciekawe widowisko, pozwalające widzom poczuć klimat tamtych dramatycznych wydarzeń.

Niestety grupa naszych pesudo reporterów postanowiła zepsuć części widowni satysfakcję z oglądania inscenizacji. Nie wiedzieć czemu weszli w sam środek mających się rozgrywać za chwilę działań wojennych i bezceremonialnie rozłożyli się ze sprzętem, pomiędzy wojskami polskimi i bolszewikami. Może chcieli poczuć się jak korespondenci wojenni, a może postanowili nakręcić film paradokumentalny, albo zdobyć parę fajowych fotek na naszą klasę pl. W każdym razie pasowali tam jak garbaty do ściany (zwłaszcza w szortach i jasnych koszulkach). Do kuriozalnej sytuacji doszło , gdy oba wojska miały odegrać scenę zaciętej walki na bliskiej odległości. Pojawił się jednak problem z rozbawioną grupą paparazzich, którzy stali dokładnie na środku pola walki. Wyglądało to jakby oba wojska ostrzeliwały nie siebie nawzajem, ale właśnie ich. W pewnym momencie jeden z aktorów (dowodzący z resztą naszymi wojakami)  nie wytrzymał tego i zaczął krzyczeć do  „foto-pstryków”, żeby odsunęli się bo przeszkadzają. Grupka rozpierzchła się tylko  na chwilę (jeden nawet schował się wraz z sowietami za ich barykadą   ::))

A co na to ochrona? Nic. Oglądała sobie show oparta o barierki. Szkoda, że organizatorzy nie wydzielili miejsc dla mediów. I nie chodzi o to, żeby media  miały dobry materiał, ale żeby nie przeszkadzały widzom w oglądaniu widowiska. Podobnie jak ma to miejsce na koncertach, gdzie dla reporterów wydzielone jest miejsce pod sceną. Mam nadzieję, ze na koncercie Rynkowskiego nie zobaczymy paparazzich tańczących z nim na scenie.

Ok, klika zdjęć z rekonstrukcji.

Offline gosienka

• Weteran
« Odpowiedź #114 dnia: 23 Sie, 2009, 13:12:38 »
fajne wydarzenie, szkoda że nie byłam ale słyszałam strzały,
noka widze, że szczególnie upodobałes jedną fotografkę ;D
a co do ochrony słyszałam jak rano na chłopaków co stawiali barierki "wydarł się" jeden własciciel sklepu na zamykanym odcinku. !!!!!jak można mu drogę zamknąć!!!!!!

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #115 dnia: 23 Sie, 2009, 13:45:46 »
Oj miałem wielu faworytów  ;)

Ostatni na placu boju

Blisko coraz bliżej

I weź tu pokaż takie zdjęcie

Zooma zostawił w domu?

Nie ma co dramatyzować. Gorzej mają fotografowie ślubni, którzy walczą z kamerzystami (kamerunami). Autentyczne przypadki -> http://www.kameruni.com/

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #116 dnia: 23 Sie, 2009, 13:53:27 »
Poruszyłeś NOKA ważną kwestię. Fotografowanie na różnego rodzaju imprezach. Wystarczyło wczoraj przejść się dookoła miejsca rekonstrukcji by naocznie przekonać się, jak wygląda sprawa zaopatrzenia fotograficznego widzów :) Nie mówię już o setkach małpek, komórek... Może jest i kryzys, ale wypatrzyłem bardzo, bardzo dużo hybryd i lustrzanek (najczęściej z ciemnymi obiektywami, ale zawsze...).
I tu rodzi się kłopot. Ba, wyczułem w twoim głosie nutkę żalu. No bo jak pogodzić pasję fotografowania jednych z interesami ogólnej widowni. Może organizatorzy powinni wydzielić jakieś specjalne strefy dla fotografujących i rejestrujących imprezę? Niektórzy ratują się balkonami (jak Ty na Bonamassie, czy prezes Bayer wczoraj ;)).
Pozostaje jeszcze zwrócenie się do organizatorów. Tak zrobiłem przy okazji Pikniku Kawaleryjskiego. Co prawda nie potrzebowałem przychylności dyrektora do tego =>

http://wojtek-kosynier.fotosik.pl/slideshow.php?id=651401&type=album&add1=wojtek-kosynier

Ale bez jego dobrej woli nie byłoby chociażby tej fotki =>

http://wojtek-kosynier.fotosik.pl/albumy/651420-98.html

Indagowałem, rzecz jasna, także w sprawie rekonstrukcji historycznych, ale nie otrzymałem odpowiedzi...
Troszkę to boli (bo mógł napisać, niestety to niemozliwe), ale nie jak milczenie (na razie przemilczę w jakiej sprawie) redaktora pewnego tygodnika. Gdy spotkam pana naczelnego na jakimś wernisażu, to powiem głośno co myślę o takim postępowaniu...
Mimo wszystko nie mam większego żalu do pana Brzozowskiego, bo musimy pamiętać, że to li tylko dobra wola organizatorów. Że muszą pamiętać o bezpieczeństwie. Wczoraj o tym chyba troszkę zapomniano, bo w pewnym momencie panienki z aparatami znalazły się niemalże w bezpośrednim działaniu środków pirotechnicznych!! Zwiewały, że hej... ;)
Wybacz, ale paralela z Rynkowskim niezbyt trafiona. Choć może masz rację i okaże się, iż stada domorosłych fotografów będę biegały po scenie.... Przyznaję, że do artysty Rynkowskiego mam stosunek pejoratywny...
Wysłuchajcie po kolei (wystarczy minuta każdego) trzy poniższe kawałki i sami wyróbcie sobie zdanie...

http://www.youtube.com/watch?v=BRoUpDON0_0

http://andante.wrzuta.pl/audio/5qzZhXcLOvz/ryszard_rynkowski_-_wypijmy_za_bledy

http://www.youtube.com/watch?v=V1YkdCVg9Qs
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2009, 16:46:27 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #117 dnia: 23 Sie, 2009, 17:14:04 »
Ba, wyczułem w twoim głosie nutkę żalu.

Oczywiście, tak miało to zabrzmieć. Miałem (mam) żal zarówno do organizatorów jak też paparazzich, że doszło do sytuacji, w której głównymi bohaterami przedstawienia przestali być aktorzy. Sam chciałem robić dobre zdjęcia dla Forum i widziałem wiele osób, które zajmują się fotografowaniem suwalskich imprez. Staliśmy za ogrodzeniem tak jak wszyscy widzowie.
Dodam, że barierka nie stanowi dla mnie fizycznej granicy lecz psychologiczną. Ktoś postawił ją w określonym celu, aby uzyskać określony efekt. W tym przypadku oddzielić osoby biorące udział w widowisku od publiki.
Doskonale rozumiem chęć złapania dobrego kadru, ale nie rozumiem czemu ma to się odbywać kosztem innych. Mam na myśli nie tylko fotografujących, ale przede wszystkim przybyłych mieszkańców Suwałk, dla których ten spektakl został przygotowany.

Wybacz, ale paralela z Rynkowskim niezbyt trafiona.

Hipotetyczną sytuację celowo przejaskrawiłem. Dla mnie taka inscenizacja powinna być jak koncert, czy  sztuka teatralna. To co dzieje się na scenie powinno być kreowane wyłącznie przez artystów, a nie gapiów.

Dla mnie przykładem dobrej organizacji imprezy był Blues Festival: strefa dla publiki, strefa dla mediów i dziękujemy za uwagę.
Na naszym "podwórku" widać dynamiczny przyrost osób dokumentujących imprezy. Myślę, że organizatorzy powinny brać również to pod uwagę przy planowaniu swoich przedsięwzięć. Swoją drogą przydałoby się wypracować jakieś własne "zasady gry" wśród fotoreporterów, ale to już temat na odrębny wątek. 

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #118 dnia: 23 Sie, 2009, 18:11:06 »
Zdaję sobie sprawę z faktu, że barierki nie stanowią dla Ciebie bariery fizycznej  ;)
Masz rację, powinno się wypracować jakieś zasady gry.
Pozdrawiam :)

Offline gosienka

• Weteran
« Odpowiedź #119 dnia: 24 Sie, 2009, 00:20:09 »
kilka fotek z koncertów

[picasa width=750 height=500]host=picasaweb.google.pl&noautoplay=1&hl=pl&feat=flashalbum&RGB=0x000000&feed=http%3A%2F%2Fpicasaweb.google.pl%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2Fmocwiatru%2Falbumid%2F5373285121463285585%3Falt%3Drss%26kind%3Dphoto%26hl%3Dpl[/picasa]
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2009, 00:26:29 wysłana przez noka »