Autor Wątek: Propozycje - co można ulepszyć, poprawić, udogodnić itp.  (Przeczytany 39731 razy)

Offline biza

• Super Poster
Odp: Propozycje - co można ulepszyć, poprawić, udogodnić itp.
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Sie, 2010, 15:41:18 »
i zrób jak Ci noka napisał
Wejdź w swój profil - wybierz "Opcje wyglądu forum" i zaznacz "ptaszek" przy opcji: Pokazuj najnowsze wiadomości na górze. i zapisz ustawienia
zadziała, najnowsze wiadomosci bedą na str. 1, a stare (juz) na 10 (akurat w przypadku, którym opisałeś )
(nawet z ciekawosci sama to własnie zrobiłam ;))
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2010, 15:49:39 wysłana przez biza »
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline Szymon

• Weteran
  • suwałki.org
« Odpowiedź #136 dnia: 15 Sie, 2010, 15:50:55 »
lub przy wchodzeniu, po prawej stronie masz "Ostatnia Odpowiedź" klikasz w to i przechodzisz na ostatnią stronę, do najnowszej odpowiedzi.

Klikasz w obrazek przy temacie: "

PS: warto czytać wątki od początku(jeśli jesteś w danym pierwszy raz, a jeśli nie to używaj tego^^ "przycisku")

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #137 dnia: 15 Sie, 2010, 18:04:30 »
AD 1 - Jednak nie zrozumieliśmy się.

Zrozumieliśmy się, tylko nie chcesz zastosować się do moich rad :) Po właściwej konfiguracji w swoim profilu będziesz miał tak jak chcesz. Oczywiście pod warunkiem, że jesteś zalogowany. Inny sposób został opisany przez Szymona (jeśli np. przeglądasz stronę jako  niezalogowany).

Dla precyzji wypowiedzi warto także posługiwać się właściwą terminologią, bo nie ma czegoś takiego jak "wątki danego tematu". Wątek i temat to jest to samo. Terminologia wygląda tak:

Kategoria (np. Suwałki) -> Dział (np Nasze miasto) -> Wątek/Temat (np. Suwałki Plaza) -> Post (pojedyncza wypowiedź użytkownika).

AD 2 - Trzeba było od razu napisać, że forum prowadzisz przy pomocy mało elastycznego programu

Nie spotkałem się ze skryptem, który na starcie zaspokajałby wszystkie moje potrzeby i zachcianki. I nie chodzi tylko o ten skrypt forum. Prędzej czy później zawsze trzeba szukać  wtyczek, plug-inów lub samemu wprowadzać zmiany bezpośrednio w kodzie.

A swoją drogą, dlaczego nie ma możliwości szybkiego dołączania do wpisu fotek w oknie "ODPOWIEDZ", jak jest na wielu innych forach?

Jest, ale widocznie masz zbyt niską rangę użytkownika (czyli napisałeś zbyt mało postów). Fotki można dodawać jako załączniki i będą wyświetlane razem z postem. Kiedyś była to opcja dostępna dla każdego, ale niektórzy nie rozumieli prośby o nie pakowanie do załączników dużych plików.
Załączniki są wysyłane na nasz serwer i każde jego wyświetlenie powoduje zużycie serwera (zapytanie) i transferu (pobranie i wyświetlenie). Oba te parametry są na serwerze limitowane i płatne. Mówiąc prościej - nie będę wykładał kasy tylko dlatego, ze komuś nie chce się pomniejszyć fotki i pakuje np. 5 zdjęć w max rozdzielczości i 4 MB objętości do jednej wypowiedzi.
Dlatego zdjęcia wysyłamy na darmowe serwery specjalizujące się w tym i nas (mnie) to nic nie kosztuje, a do posta wklejamy link i tagujemy.

Była kiedyś zainstalowana wtyczka umożliwiająca wysyłanie zdjęć w trakcie pisania posta i zapewne o takie rozwiązanie Ci chodzi. Jednak nie działała ona poprawnie, a oferowane serwery hostingowe były kiepskiej jakości i nie gwarantowały utrzymania zdjęcia jak np. Imageshack.

Do skryptu naszego forum została napisana cała masa różnych wtyczek dostosowujących skrypt do indywidualnych wymagań. Zainteresowanych odsyłam tu: http://custom.simplemachines.org/mods/
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2010, 18:10:38 wysłana przez noka »

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #138 dnia: 15 Sie, 2010, 19:28:06 »
Dziękuję bizie za zainteresowanie, a Szymonowi za podpowiedź - rzeczywiście przegapiłam taką możliwość.

Przepraszam za potknięcie terminologiczne (sam nie wiem jak do niego doszło, znam przecież terminy) i dziękuję za wszystkie wyczerpujące wyjaśnienia dotyczące niuansów obsługi forum.

Ale jednak nie zrozumieliśmy się. Już wcześniej (będąc zalogowany) zastosowałem się do Twojej rady, ale tym sposobem nie osiągnąłem tego o czym piszę. Owszem, POSTY na stronie danego tematu uszeregowane są od najnowszego, ale same STRONY już nie. Brak mi już sił w tym upale tłumaczyć tego ponownie, może kiedyś przy okazji. 

Kłaniam się.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #139 dnia: 15 Sie, 2010, 19:48:29 »
Po ustawieniach ostatnich postów na górze ( w profilu) również strony zmieniają kolejność (pierwsza strona jest wówczas ostatnią)

Natomiast strony wątków/tematów w działach (bo może o to chodzi) ustawiają się w kolejności wg ostatnio wysłanej odpowiedzi.

Jeśli nadal nie o to chodzi - rozwiązanie jest proste. Zapraszasz mnie na grilla do swojej rezydencji i przy pół lirze rozwiążemy problem.  :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #140 dnia: 15 Sie, 2010, 22:19:47 »
Prace nad przemeblowaniem Forum są już na finiszu. Wprowadzone zostały następujące zmiany:

Dział:   Komputery | Internet  ...  został podzielony na dwie działy tj.  Internet (kat. SUWAŁKI) zawiera wątki o suwalskich dostawcach internetu (i podobnej problematyce) oraz o stronach www
Wydzielony nowy dział: Komputery | GSM | Gry (przeniesiony do kat. Hobby) zawiera tematy o sprzęcie komputerowym, komórkach i grach (w tym także sieciowych)
Zamysł takiego podziału to oddzielenie tego co suwalskie od pozostałych.

Dział: Sport |Rekreacja | zdrowie | uroda - został podzielny w połowie tej nazwy na dwa działy: Sport i Rekreacja oraz Zdrowie i uroda. Watki odpowiednio zostały przeniesione.
Moje wątpliwości  budzi jedynie to, czy zdrowie i uroda pasuje do kategorii Sportu

Dodatkowo zmieniłem niektóre nazwy działów i ich opisy oraz rozmieszczenie w kategoriach głównych.

Przy poprzedniej fazie przemeblowania strony, omyłkowo nie dopisałem uprawnień do przeglądania nowo założonych działów niektórym grupom użytkowników. Teraz błąd został naprawiony. Aktualnie struktura Forum wygląda następująco:

Sprawy organizacyjne
Początek
Aktualności | Regulamin | FAQ | Propozycje | Skargi | Błędy

SUWAŁKI
Nasze Miasto
Kultura i rozrywka
- Kalendarz imprez.    
- Kino
Inwestycje
Internet
Edukacja

Hobby
Hobby
Fotografia
- Konkursy Fotograficzne
Przepisy kulinarne
Motoryzacja | Technika
Książka | Muzyka | Film
Komputery | GSM | Gry

Sport
Sport i rekreacja
Zdrowie i uroda
Ślepsk Suwałki
Wigry Suwałki
Orły Suwałki

Pozostałe
Na luzie
Reklama
Archiwum
Kosz

Jeśli ktoś nie widzi struktury strony głównej wg w/w schematu lub ma problemy w korzystaniu z  nowych działów - proszę o PW.

Wątek o Plazie został podzielony na 2 części, starsze posty (dot. budowy) są w dziale Inwestycje, nowsze (dot. sklepów) w dziale Nasze miasto.

Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia, ale to już kosmetyka.

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #141 dnia: 16 Sie, 2010, 13:11:10 »
Z wrodzoną (błyskawiczną) bystrością już zaczynam dostrzegać w czym był problem. Nie wchodząc zbyt głęboko w szczegóły powiem tylko, że chciałem zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko, a to rzadko się udaje.
Szczegóły ewentualnie omówimy podczas spotkania, które samo w sobie będzie przyjemnością, a dodanie grilla i wódeczki tę przyjemność zwielokrotni. Zatem spodziewaj się zaproszenia i nie chcę słyszeć odmowy w stylu: "no wiesz, stary, bardzo chętnie, ale muszę grzebać w skryptach, bo marudy swoimi głupimi zachcianki spokoju mi nie dają".
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Sie, 2010, 20:36:33 »
ja mam propozycje (o ile to mozliwe, a znajac noke to jest mozliwe ;)) dodac troszkę wiecej emotek :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Sie, 2010, 20:41:03 »
Czyżby 16 szt. to było za mało ? ;D

Są chyba gotowe zestawy emotek do zainstalowania, jak się obrobię z galerią to wrzucę 2-3 propozycje, który zestaw zainstalować.
Uprzedzam jednak, że o sprawach odkładanych na później często zapominam  ;)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Sie, 2010, 20:41:58 »
myślę że biza będzie pamiętać :D prawda biza? :D
   [img height=50]http://lh3

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Sie, 2010, 20:46:23 »
;) oczywiscie :D

Offline Szymon

• Weteran
  • suwałki.org
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Sie, 2010, 21:26:38 »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #147 dnia: 20 Sie, 2010, 21:29:31 »
Szymon- dobre,ale byłaby często używana  :P  Najlepsza jest,ta zadowolona mina po wypiciu szklaneczki  ;)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #148 dnia: 03 Wrz, 2010, 06:15:33 »
Proponuję przenieść wątek z Pożegnaniami do działu Kultura... trochę dziwnie wygląda on w dziale hobby...
   [img height=50]http://lh3

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #149 dnia: 03 Wrz, 2010, 16:25:47 »
Słuszna propozycja, nad którą sam się zastanawiałem.

Początkowo w wątku wpisywane były informacje o odejściu ludzi związanych z kulturą (aktorów, pisarzy, piosenkarzy  itp), więc dział Książka-Muzyka-Film jak najbardziej pasował.

Ponieważ w temacie pojawiły się również wpisy o śmierci innych osób publicznych (w tym naszych lokalnych) - zostanie przeniesiony do działu "Na luzie", gdzie są wątki różnotematyczne.