Autor Wątek: Propozycje - co można ulepszyć, poprawić, udogodnić itp.  (Przeczytany 39280 razy)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
Odp: Propozycje - co można ulepszyć, poprawić, udogodnić itp.
« Odpowiedź #105 dnia: 06 Sie, 2010, 15:53:30 »
Właśnie nie wiedziałem gdzie to wrzucić :) Już przeniesione :) gaga, nie możesz się mylić, ze względu na staż na forum i ilość postów :) Normalnie jestem pod wrażeniem :) Zaraz będzie 3000 :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #106 dnia: 06 Sie, 2010, 17:10:08 »
Przed moim wyjazdem danek33 zaproponował dość ciekawy podział kategorii i działów, który wprowadziłby lepsze uporządkowanie wątków. Poproszę danka33 żeby wstawił swoją propozycję tutaj. Podumajcie potem co jeszcze możnaby dodać lub zmienić i po powrocie postaram się wdrożyć zmiany.   

Offline danek33

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #107 dnia: 06 Sie, 2010, 23:24:55 »
no tak... ostatnio pomęczyłem trochę nokę na temat zmian
bo nie wiem jak wy forumowicze, ale ja mam olbrzymie trudności ze znalezieniem interesującego tematu
z powodu bardzo podobnych działów lub interpretowanych podobnie
a nie śni mi się przeglądać każdy po kolei
więc albo idzie w ruch wyszukiwarka na stronie albo przez profil Lista ostatnich wiadomości tego użytkownika.

więc zaproponowałem troszeczkę inne rozwiązanie, które oczywiście wspólnymi siłami możemy dopracować
podstawowa wersja drzewka jest taka:

----------------------------------------------------

INFORMACJE
- Aktualności (temat zamknięty tylko dla redaktorów)
- Regulamin (temat zamknięty tylko dla redaktorów)
- Pomoc (nie każdy wie co to FAQ) (temat zamknięty tylko dla redaktorów)
- Wasze pytania dotyczące forum

NASZE MIASTO SUWAŁKI
- kalendarz imprez
- rozwój
- polityka
- rozrywka
- edukacja
- na luzie

FORUM GALERIA SUWAŁKI
- przyroda
- imprezy
- sport
- motoryzacja
- różne

HOBBY (tutaj tematy, które są ogólne i niezwiązane z Suwałkami)
- muzyka
- film
- fotografia
- motoryzacja
- sport
- kulinaria
- książka
- inne (stąd będą wychodziły dodatkowe zainteresowania jeśli będą warte stworzenia nowego działu)

POZOSTAŁE
- reklama
- kosz

----------------------------------------------------
1. trzeba dobrze przemyśleć nazwy działów aby były jak najkrótsze, ale mocno treściwe
2. przeanalizować jakiego rodzaju najczęściej tematy powstają i opierać na tym drzewko
3. nazwy muszą być takie aby ograniczały interpretację na kilka działów

tyle ode mnie na początek
FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA - www.danek33.pl

Offline danek33

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Sie, 2010, 23:37:59 »
aha zapomniałem jeszcze dodać:
później będzie bardzo ważne dobre osadzanie tematów przez moderatorów
czyli np. wszystko co jest związane z forumowiczami, ludźmi suwałk, tematami Suwałk musi wylądować TYLKO w dziale NASZE MIASTO SUWAŁKI (nie może nigdzie indziej)
FORUM GALERIA SUWAŁKI należy TYLKO do galerii i dyskusji wydarzeń
HOBBY należy do rozmów raczej branżowych

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #109 dnia: 07 Sie, 2010, 00:48:16 »
Generalnie wszytko jest OK,jednak gdzie widziałbyś np.Porady babskie;Kosmetyczkę,wpisy Cymbalisty, Mity-jeszcze można by wrzucić w hobby.Natomiast dla ''Poznania''nie widzę miejsca  :P  Trochę się boję,że powstanie zamęt.Może stopniowo będziecie zmieniać.
Kto ma problemy ,ten je ma  ;D ja ich nie mam.Wszystkie wątki wiem gdzie są  :P :P Żartuję,ale ''na luzie byłoby potrzebne,można ten dział nazwać inaczej.Chyba,że wykorzystamy''inne''-ale z kolei można by je wyodrębnić.
Tyle moich uwag :P

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #110 dnia: 07 Sie, 2010, 07:15:22 »
Dla mnie, "na luzie" kojarzy się z rozrywką, a nie które tematy nie bardzo pasują pod rozrywkę. Ale myślę że plan, jaki zaprezentował danek33 jest jak najbardziej na miejscu :)

Offline danek33

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #111 dnia: 07 Sie, 2010, 09:48:42 »
nie mam całego forum w paluszku, więc najlepiej jak to dokładnie przeanalizuje noka
ale nawiązując do waszych wypowiedzi wychodzi wg tej idei tak:

...gdzie widziałbyś np.Porady babskie;Kosmetyczkę,...

HOBBY
- świat kobiet

wpisy Cymbalisty, Mity-jeszcze można by wrzucić w hobby.Natomiast dla ''Poznania''nie widzę miejsca

tutaj byłoby ustalić jednoznacznie czy:
1. w dziale NASZE MIASTO SUWAŁKI - na luzie -- wpisujemy TYLKO tematy związane z  Suwałkami i wtedy reszta ląduje w HOBBY - inne
2. lub HOBBY - inne zostawiamy TYLKO dla tematów specjalistycznych i wszystko ląduje w NASZE MIASTO SUWAŁKI - na luzie
3. lub zamieniamy nazwy NASZE MIASTO SUWAŁKI - inne a do HOBBY - na luzie

przy trzeciej opcji załatwiony zostałby problem także - the mask ;)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #112 dnia: 07 Sie, 2010, 09:50:13 »
No to czekamy na powrót noki :) i będziemy działać :)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #113 dnia: 07 Sie, 2010, 12:22:00 »
Natomiast dla ''Poznania''nie widzę miejsca
-Dziękuję  :P Świat kobiet jest jak najbardziej trafiony.Natomiast Hobby i wpisy Cymbalisty nie pasują,myślę ,że można właczyć w Świat kobiet -chyba Cymbalista się nie pogniewa :P
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2010, 12:25:05 wysłana przez gaga »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Sie, 2010, 17:52:06 »
Zanim zaczniemy rewolucję proponuję się jeszcze chwilkę się zastanowić i przedyskutować pewne sprawy.

Pierwszej kategorii bym nie ruszał i pozostawił tak jak jest. Wg mnie dobrze się sprawdza.

Kategoria druga - Suwałki tu widziałbym działy:

- Nasze Miasto (ogólnie o Suwałkach, czyli tak jak jest)
- Kultura i Rozrywka (zapowiedzi dużych imprez i fotorelacje - czyli tak jak jest)
    - Kalendarz imprez (dział podrzędny do w/w z informacjami o cyklicznych imprezach, ewentualnie wydzielić ofertę Cinema-Lumierie również jako dział podrzędny)
- Edukacja (włączyć cały dział)

Kategoria trzecia - Sport
- Slepsk
- Wigry
- Orły 
- Pozostałe
... i tu jest problem co zrobić z tematami o zdrowiu , urodzie, poradach babskich itp.

Kategoria czwarta - Hobby
- Fotografia (dział przeniesiony w całości)
  - Konkursy foto (dział podrzędny)
- Motoryzacja (dział przeniesiony w całości, wątki o imprezach moto przenieść do Kultury i Rozrywki)
- Przepisy kulinarne
- Inne

Kategoria piąta - "?"
- Na luzie (nie widzę tego działu w Kategorii Suwałki)
- Reklama
- Kosz

No i najważniejszy problem - co zrobić z działem Internet i gdzie rozrzucić ewentualne wątki w nim zawarte.

A może nie warto nic ruszać i zmieniać, a jedynie lepiej uporządkować wątki w działach? Np. przenieść wszystkie tematy z dużą ilością zdjęć do działu foto (np. o zjawiskach ekstremalnych) lub z działu moto przerzucić wątki o imprezach samochodowych do działu ....o imprezach  :)

Letnie porządki na pewno się przydadzą, chciałbym jednak uniknąć sytuacji , gdzie w jednym dziale będzie dużo wątków a w innych ledwie kilka.

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Sie, 2010, 18:01:24 »
Wg mnie porządku trochę się przyda.
Układ zaproponowany przez Ciebie wydaje mi się odpowiedni.
Internet wrzuciłbym do PIĄTEJ grupy, bo tam są tematy pozostałe, nie przystające do siebie.
W podkategorii "Na luzie" zabrałbym co najmniej "Zabawę fotograficzną", bo czasami sam nie wiem gdzie szukać danego wątku, a niestety najczęściej te fotograficzne przeglądam :) Jeśli jest tam coś jeszcze związanego typowo z fotografią to też do foto. Chodzi właśnie o to, żeby pogrupowac wszystko logicznie, aby łatwo było odnajdywać tematy.
Akurat tym, że w danym dziale będzie mało wątków, bym się nie przejmował, ważne, że będą na swoim miejscu, każdy będzie mógł je łatwo znaleźć, przecież nie chodzi o to, żeby było 5 działów z równą ilością wątków, tylko 5 działów (lub jak trzeba to więcej) pogrupowanych tematycznie.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #116 dnia: 12 Sie, 2010, 18:12:14 »
Myślę, że zrobimy to etapami. Najłatwiej będzie wydzielić kategorię Hobby i Sport i w nich poukładać działy oraz wątki. Prawdopodobnie jutro się tym pobawię.
Potem zobaczymy co zostanie i pomyślimy jak to sensownie poukładać.

Po przemeblowaniu postaram się dodać ikony tematyczne do działów, żeby było kolorowo i intuicyjnie (niestety skrypt sam w sobie nie ma takiej możliwości i trzeba troszkę porzeźbić  ;)).

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #117 dnia: 13 Sie, 2010, 17:58:56 »
Zabieram się za pierwszy etap zmian. Przez pewien czas główna strona może wyglądać trochę dziwnie :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #118 dnia: 13 Sie, 2010, 20:54:31 »
Ok, pierwszy etap porządków za nami.

Nowe działy:

Inwestycje - przeniesione zostały tu wątki o budowie parków wiatrowych i innych realizowanych lub planowanych inwestycjach.
Problem jest tylko w przypadku wątków takich jak budowa Plazy, gdzie zmienił się nurt dyskusji z inwestycyjnego na poinwestycyjny, czyli po jakimś czasie rozmawiamy już na temat funkcjonowania obiektu, a nie jego budowie. Ten wątek zostaje tam gdzie był, ale nie wiem czy w przyszłości nie zamykać wątków po skończonej budowie i rozpoczynać w innym dziale - Suwałki - o jego działalności. Zmienia się bowiem główny temat dyskusji. Do przemyślenia.

Kino - dział podrzędny Imprez , jest tu dużo wątków o jednolitej tematyce, więc chyba teraz będzie bardziej klarownie.

Archiwum - dla tematów starych, w których są znikome szanse na dyskusję. Powstało głównie z myślą o wątkach dotyczących imprez lub o określonych wydarzeniach. Pozostałe wątki (o charakterze bardziej ogólnym) rokujące szansę na ponowne rozpoczęcie dyskusji nie będą zamykane i przenoszone.

Reszta zmian jest widoczna na stronie głównej.

Do rozważenia pozostają następujące kwestie:
- Podział działu Komputery | Internet
- wydzielenie wątków z działu Nasze miasto (sugerował to danek33) - najlepiej tak, żeby przynajmniej 10 wątków pasowało do ewentualnego działu
oraz do przemyślenia:
- wydzielenie jeszcze jednego działu z wątków w Sport | Rekreacja itp.
- czy dział motoryzacyjny powinien zawierać tylko wątki natury hobbystycznej, czy też jak obecnie info i relacje z imprez motorowych, czyli bardziej pasujących do działu Imprez.

Jeśli macie przemyślenia w związku z tymi zmianami - zapraszam.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Sie, 2010, 21:00:25 »
Myślę że imprezy to imprezy, nawet te motorowe :)